صفحه اصلی / گردشگری / عمومی (گردشگری) / لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم

لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم

لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم

لُس آنجـِلِس (به انگلیسی: Los Angeles که [lɒs ˈændʒəˌlɪs] تلفظ می‌شود و به اسپانیایی [los ˈaŋxeles] لس آنخلس خوانده می‌شود) لس آنجلس آمریکا بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. لس آنجلس به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد می‌شود. جمعیت لس آنجلس ۳٫۸میلیون نفر تخمین زده می‌شود و در مساحتی بالغ بر ۱۲۹۰٫۶ کیلومتر مربع از جنوب کالیفرنیا گسترده شده‌است. جمعیت کلان‌شهر لس آنجلس نیز که به لس آنجلس بزرگ مشهور است نزدیک به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است لس آنجلس درسال ۲۰۱۵ نیز در لیست شهرهای پرجمعیت جهان رتبه هجدهمین شهر پرجمعیت جهان را داراست.

لس‌آنجلس بزرگترین درصد لاتینوها را در میان همه شهرهای ایالات متحده داراست. در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۵٪ از جمعیت لس آنجلس لاتینو بودند. ۷۸ درصد از لاتینوهای لس‌آنجلس تباری مکزیکی دارند.

تاریخچه لس آنجلس آمریکا :

چهارم سپتامبر سالروز استقرار ۴۴ مهاجر اسپانیایی زبان در «دره دود» در جوار یک دهکده سرخ‌پوستی در جنوب کالیفرنیا در سال ۱۷۸۱ است که نامش را لس‌آنجلس گذاشتند.

لس‌آنجلس آمریکا در ۱۷۸۱ توسط فرماندار اسپانیایی فیلیپ د’نو ایجاد شد. او ابتدا این شهر را «El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Angeles de Porciúncula» به معنای «روستای بانوی ما، ملکه فرشتگان پورسی اونکالا» نامید.

لس‌آنجلس که در زبان اسپانیایی معنای «شهر فرشتگان» را دارد از شهرهای غربی کشور آمریکا است. این شهر شمار فراوانی مهاجر از تمام نقاط جهان را در خود گنجانده‌است که ایرانیان مقیم آمریکا یکی از این گروه‌ها هستند.

شهر لس‌آنجلس در سال‌های ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۳۲ و بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۸۴ بود. این شهر در آخرین آمارها مساحتی برابر ۴۸۰۰ کیلومتر داشته.

اقتصاد لس آنجلس آمریکا :

اقتصاد لس‌ آنجلس بر پایه واردات و صادرات، صنایع سرگرمی (خصوصاً فیلمسازی)، هوافضا، فناوری و گردش‌گری است. بندرها به هم پیوسته لانگ بیچ درگاه واردات و صادرات به کشورهای شرق آسیا هستند و مقام پنجم پر رفت‌وآمدترین بندر دنیا را دارا هستند. لس‌آنجلس بزرگترین مرکز ساخت و ساز در غرب ایالات متحده است. شرکت‌های سرگرمی از قبیل فاکس قرن بیستم و هوافضا مانند نورثروپ گرومن در این شهر قرار دارند

ورزش لس آنجلس آمریکا :

لس‌ آنجلس تنها شهری است که دو تیم در اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا دارد. تیم‌های بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز و لس‌آنجلس کلیپرز در این شهر قرار دارند. تیم بیس بال لس‌آنجلس داجرز و تیم هاکی لس‌آنجلس کینگز از دیگر تیم‌های این شهر هستند. تیم‌های فوتبال لس‌آنجلس گلکسی و سی. دی. چیواس یواس‌ای نیز در این شهر بازی می‌کنند.

تیم‌های ورزشی دانشگاه‌های این شهر مانند دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس نیز دارای طرفداران زیادی در این شهر هستند.

مراکز فرهنگی هنری لس آنجلس آمریکا :

لس‌ آنجلس آمریکا به سبب داشتن مراکز تفریحی و سرگرمی فراوان دومین شهر ایالات متحده از نظر جذب گردشگر است. علاوه بر هالیوود که مرکز صنعت هنر هفتم آمریکا می‌باشد، لس‌آنجلس دارای تعدد مناسبی از مراکز فرهنگی و علمی می‌باشد.

مرکز گتی، شامل موزه و باغ گتی، یکی از مراکز هنری و فرهنگی معروف جهان
رصدخانه تاریخی گریفیتس
لس‌آنجلس فیلهارمونیک
استودیوهای فیلم‌سازی و مراکز فرهنگی در بلوار هالیوود مانند سالن تئاتر کداک که محل اعطای جایزه اسکار است.
موزه‌های متعدد در مرکز شهر (Downtown) مانند موزه هنرهای مدرن یا موزه گرمی که به صنعت موسیقی آمریکا اختصاص دارد.
کتابخانه عمومی شهرستان لس آنجلس
موزه تاریخ طبیعی لس آنجلس

مراکز علمی و دانشگاهی لس آنجلس آمریکا :

آزمایشگاه پیشرانه جت یکی از مراکز مهم ناسا در پاسادنا در شمال لس‌آنجلس قرار دارد. پایگاه نیروی هوایی ادواردز یکی از مراکز فرود شاتل‌های فضایی در حومه این شهر قرار دارد. سه شعبه از سامانهٔ دانشگاه کالیفرنیا (دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس، دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین، و دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید) در منطقهٔ لس‌آنجلس قرار دارند؛ و مدرسه عالی نیروی دریایی، مؤسسه فناوری کالیفرنیا، و دانشگاه جنوب کالیفرنیا در این میان دارای شهرت زیادی در سطح کشور هستند.

در میان مراکز دانشگاهی سامانهٔ دانشگاه ایالتی کالیفرنیا که در منطقه لس‌آنجلس قرار دارند نیز می‌توان به موسسات زیر اشاره کرد:

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در چنل آیلند
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دومینگوئزهیلز
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در نورتریج
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون

حمل و نقل شهری :

قطار شهری شهرستان لس‌آنجلس در سال ۱۹۹۰ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۶ خط و ۱۰۰ ایستگاه می‌باشد.

ایرانیان لس آنجلس :

امروز می‌توان لس‌ آنجلس را مهم‌ترین کانون و مرکز مهاجران ایرانی و همچنین کانون موسیقی پاپ ایرانی در بیرون از کشور دانست.
تهرانجلس بیشتر در منطقه وستوود و بورلی هیلز مرکزیت دارد

به علت حضور بسیار ایرانیان در این شهر، ایرانیان آن را به کنایه «تهرانجلس» می‌خوانند.

از شمار ایرانیان در شهر لس‌آنجلس آمار دقیقی در دست نیست اما آمارها در این زمینه بین ۳۵۰ هزار تا ۸۰۰ هزار در نوسان است.

ایرانیان مقیم شهر لس‌آنجلس دارای امکانات وسیع مالی و تبلیغاتی هستند، به صورتی که تنها در شهر لس‌آنجلس هم‌اکنون بیش از ۳۰ شبکه بیست و چهار ساعته فارسی‌زبان وجود دارد.

گرانترین مناطق :

بورلی هیلز و ونیز بیچ و تپه‌های بل‌ایر که همگی این مناطق در غرب لس‌آنجلس واقع شده‌اند، جزو گران‌ترین و اشرافی‌نشین‌ترین مناطق شهر لس‌آنجلس شناخته می‌شوند.

فرودگاه ها :

فرودگاه بین المللی لس‌آنجلس : اصلی ترین، بزرگترین و پر رفت و امد ترین فرود گاه شهر لس‌آنجلس است. از این فرودگاه به ۱۰۱ مقصد داخلی و ۸۵ مقصد بین‌المللی در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، پرواز مستقیم انجام می‌شود. بیش ترین تعداد پروازهای خروجی از این فرودگاه را شرکت‌های هواپیمایی امریکن ایرلاینز و امریکن ایگل دارند و پس از آن‌ها یونایتد ایرلاینز، یونایتد اکسپرس و ساوت‌وست ایرلاینز دارای بیشترین پرواز خروجی هستند.

فرودگاه لانگ بیچ : فرود گاه شهر لانگ بیچ واقع در جنوب لس‌آنجلس است. این فرود گاه دومین فرودگاه لس‌آنجلس بزرگ پس از فرود گاه بین المللی لس‌آنجلس است. مجله تایم .

 

تصاویر شهر لس آنجلس :

شهر لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
1642 - لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم
لس آنجلس آمریکا
1643 - لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم
لس آنجلس آمریکا
شهر لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس
1645 - لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
1649 - لس آنجلس آمریکا + عکس ها + فیلم
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس
شهر لس آنجلس آمریکا
لس آنجلس آمریکا

ویدئو معرفی شهر لس آنجس :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.